دسته بندی: اخبار ویژه
تاریخ انتشار: ۶ آبان ۹۷
زورخانه آرامگاه تختی احداث می شود

مجتبی جوهری (رییس فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای) به دیدار جمالی پور (معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری) رفت.

به گزارش روابط عمومی هیأت پهلوانی و زورخانه ای استان تهران و به نقل از فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای، در این دیدار که صبح روز شنبه ۵ آبانماه ۱۳۹۷ در محل دفتر فرماندار شهرستان ری برگزار گردید، دکتر سیدعبداله سجادی (نایب رییس فدراسیون)، محمد جعفرپور (دبیر فدراسیون)، عباس صباغی (رییس هیأت استان تهران)، جانعلی (معاون مدیرکل و رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان ری) و حسین شکراله (رییس هیأت شهرستان ری) مجتبی جوهری را همراهی می کردند.

بنابراین گزارش، جوهری در این نشست با ارائه گزارشی از عملکرد و فعالیت های فدراسیون همکاری و تعامل بیش از پیش نهادهای مختلف فرهنگی، ورزشی، سیاسی، اجتماعی و … را در جهت ترویج فرهنگ پهلوانی از طریق توسعه ورزش زورخانه ای خواستار شد.

دکتر جمالی پور (فرماندار ویژه شهرستان ری) با ابراز خرسندی از فعالیت های چشمگیر فدراسیون در حوزه کاری خود بیان داشت: تنها راه علاج مشکلات فرهنگی و ناهنجاری های اجتماعی چیزی جز توسعه اخلاق در جامعه نیست که این مهم را می توان با تقویت روز افزون فرهنگ های غنی و مانای کشورمان عملیاتی کنیم که توسعه ورزش زورخانه ای در این موضوع مستثنی نیست.

جمالی پور در ادامه افزود: خوشبختانه شهرستان ری با توجه به سبقه تاریخی خود از شهرهای پهلوان خیز و قهرمان پرور محسوب می شود که در اولویت های کاری مسوولین این شهر نیز توسعه شهر همراه با اخلاق از اهمیت خاصی برخوردار است.

فرماندار ویژه شهرستان ری گفت: یکی از آیین های ملی که در شهرستان ری به صورت ویژه برگزار می گردد، مراسم سالروز درگذشت جهان پهلوان تختی است که هر ساله با استقبال بیش از پیش اقشار مختلف جامعه به خصوص جوانان رو به رو هستیم که به نظر می رسد با ساخت زورخانه ای در شان آن پهلوان نامی و اسطوره اخلاقمداری در محل آرامگاه وی بتوانیم قدم های مثبت و ماندگاری را به یادگار بگذاریم.

وی شایان ذکر شد: از مسوولین ورزش این شهرستان و فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای می خواهم تا با انجام مراحل ابتدایی ساخت این زورخانه اعم از مکاتبات مورد نیاز و تهیه و تدوین نقشه مناسب برای ساخت این زورخانه در آن محل یاد شده، اقدامات لازم را برای انجام مراسم کلنگ زنی آن در سالروز درگذشت جهان پهلوان تختی در سالجاری (۱۷ دی ماه) با حضور مسوولین و عموم مردم دوستدار فرهنگ پهلوانی به عمل آورند.

خاطر نشان مر گردد: در پایان این دیدار توسط مجتبی جوهری با اهدای شال مروج فرهنگ پهلوانی از خدمات ارزنده فرماندار شهرستان ری در حوزه ورزش به ویژه رشته پهلوانی و زورخانه ای تجلیل به عمل آمد.

تصویر
کلیه حقوق این وب سایت محفوظ می باشد و هرگونه کپی برداری از قالب و محتوا پیگرد قانونی دارد
Designed and Developed by farahmanesh